
A lélek rendjei
A családnak közös lelke és közös lelkiismerete van. Ez a lélek és ez a lelkiismeret ügyel a három alapvető szabályra. Az első alapszabály, hogy mindenkinek, aki része a rendszernek, akár él, akár már meghalt, ugyanúgy joga van odatartozni. Ha valakitől, aki ehhez a rendszerhez tartozik, elvitatják az odatartozás jogát, például erkölcsi ítélet alapján: "Csirkefogó!", vagy "De hát alkoholista!", vagy "Házasságon kívüli gyereke született!", vagy bármi mást állítva róla, ez mindig ugyanazzal a következménnyel jár. Ilyenkor bizonyos emberek azt feltételezik magukról, hogy nekik több joguk van az odatartozásra, mert jobbnak gondolják magukat. Ám a család-lélek ebben az értelemben nem ismeri a jó és rossz közötti különbséget.
Ha a családban valakitől megtagadják az odatartozás mindenkit megillető jogát, akkor a család-lélek vagy család-lelkiismeret megpróbálja helyreállítani az egyensúlyt. Ez a második alapszabály, melyre a család-lélek és a család-lelkiismeret ügyel. Ez általában úgy történik, hogy a család-lelkiismeret összeköttetést teremt a kitaszított családtag és egy később született között, és az utóbbi képviseli a korábban kirekesztettet, így állítva helyre az egyensúlyt. A később született tehát ugyanúgy szenved, mint az elődje, és hasonlatossá válik hozzá. Most a rendszernek ezen a családtagon keresztül újból szembe kell néznie a jóval és a rosszal. A később született számára az jelentené a megoldást, ha méltányolnák a kirekesztettet, vagy azt, aki a sorsán keresztül veszélyezteti ennek a személynek az odatartozását és emlékét. Ez történhet például olyan nők esetében, akik gyermekágyban halnak meg. Ha méltányolják őket, akkor helyreáll az egyensúly. Ekkor megbékél a rendszer, és egyetlen később születettnek sem kell eljátszania a helyettes szerepét.
Tehát ez a két első alapszabály: mindenkinek ugyanolyan joga van az odatartozásra, és a megtagadott odatartozást a rendszer kiegyenlíti. A harmadik alapszabály azt követeli, hogy azok, akik korábban születtek, előrébb álljanak a rangsorban, mint akik később születtek. A család-lélek és a családi lelkiismeret ezért mindenekelőtt az előbb születettek jogaira ügyel, és a kiegyenlítéshez feláldozza az utóbb születetteket. Ha tiszteletben tartják az előbb születettek jogait, akkor a később születettek szabadok lesznek.